| Color | Black Or Customized |
|---|---|
| Diaphragm Material | Nitrile Rubber |
| Orifice Size | 5 Mm |
| Pressure | 0-10 Bar |
| Fit | Drainer |
| Color | Black Or Customized |
|---|---|
| Life Span | 50000 Times |
| Usage Scene | Precipitator Equipment, Etc |
| Sealing | Good Sealing |
| Mounting Type | Direct Acting |
| Fit | ASCO Solenoid Valve Pneumatic Valve |
|---|---|
| Working Principle | Pilot Operated |
| Diaphragm Material | Nitrile Rubber |
| Pressurerange | 0 To 10 Bar |
| Operatingvoltage | 12V / 24V / 110V / 220V (depending On Solenoid Valve) |
| Pressure | 0-10 Bar |
|---|---|
| Orifice Size | 5 Mm |
| Color | Black Or Customized |
| Usage Scene | Precipitator Equipment, Etc |
| Diaphragm Material | Nitrile Rubber |
| Surface Treatment | Smooth |
|---|---|
| Working Intervel | 35cm |
| Diameter | 5-1500mm |
| Max Operating Pressure | 150 PSI |
| Body Material | Stainless Steel |
| Coil Type | Solenoid |
|---|---|
| Pressure | 0-10 Bar |
| Thickness | 1.5 Mm |
| Material | NBR (Nitrile Butadiene Rubber) |
| Diaphragm Material | Nitrile Rubber |
| Orifice Size | 3/4 Inch |
|---|---|
| Diaphragm Material | Nitrile Rubber |
| Operatingvoltage | 12V / 24V / 110V / 220V (depending On Solenoid Valve) |
| Installation Type | Screw-in |
| Coil Type | Solenoid |
| Material | Neopren |
|---|---|
| Farbe | Schwarz oder besonders angefertigt |
| Größe | 0,5" Ersatz |
| Teilnummer. | 01-1060-51 |
| Marke | WILDEN-/SANDPIPER/GRACOpumpe |
| Name | Zusammengesetzte Membranventil-Dichtungs-Membran |
|---|---|
| Material | PTFE+EPDM-、 NBR |
| Produktleistung | Säure- und Alkaliwiderstand, in Übereinstimmung mit den Anforderungen des medizinischen und Gesundhe |
| Eigenschaften | Gute Starrheit, Stärke und Kompression, Rückstoß, ausgleichend |
| Arbeits-Envieroment | Elektronikindustrie, -chemikalie und -Arzneimittelunternehmen |
| Pressure | Medium Pressure |
|---|---|
| Shape | Round |
| Thickness | 3mm |
| Structure | Diaphragm |
| Pressure Range | 0.5-2.5Mpa |