| Chemical Resistance | Good |
|---|---|
| Elasticity | High |
| Seivice Life | ≥1000000 Times |
| Media | Water, Gas, Oil, Gasoline, Air |
| Working Environment | Low Pressure |
| Service Life | ≥1000000 Times |
|---|---|
| Tensile Strength | 1500 PSI |
| Durability | High |
| Packing | Plastic+carton |
| Elongation | 300% |
| Haltbarkeit | Hoch |
|---|---|
| Struktur | Zwerchfell |
| Oberflächenbehandlung | Schlank |
| Form | Runde |
| Druck-Strecke | 0.5-2.5Mpa |
| Größe | angepasst |
|---|---|
| Flexibilität | Hoch |
| Stärke | 0.2-10mm |
| Widerstand | Hoch |
| Kompressions-Satz | Niedrig |
| Material | EPDM |
|---|---|
| Farbe | schwarz |
| Größe | 10 |
| Form | Mit Distanzhülsen |
| Art | Ersatzmembran |
| Material | Kautschuk |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| Anwendbar | Impuls-Ventil |
| Macht | 1.2W |
| Spannung | DC12V |
| Spannung | DC12V |
|---|---|
| Strom | 0.1A |
| Anwendbar | Impuls-Ventil |
| Paket | Karton |
| Material | Kautschuk |
| Size Range | 1/4" To 2" Diameter |
|---|---|
| Abrasion Resistance | Good |
| Surface Finish | Smooth, Polished, Etc. |
| Connection Type | Threaded, Flanged, Welded, Etc. |
| Flexibility | High |
| Farbe | Schwarz |
|---|---|
| Größe | angepasst |
| Struktur | Zwerchfell |
| Oberflächenbehandlung | Schlank |
| Leckrate | 0.05% |
| Membranmaterialien | EPDM |
|---|---|
| Medientemperatur | °C -10 bis 100 |
| Größe | 8 | 10 | 25 | 40 | 50 | 80 | 100 |
| Sterilisationstemperatur | max. 150 Grad |
| Membran | Ersatzmembran |